Budapesten számtalan területen indíthatunk saját céget, amivel hosszú távon megalapozhatjuk életünket. Nem elég azonban az ötlet maga, meg is kell valósítanunk elképzeléseinket – de mik a sikeres vállalkozás és vállalkozó titkai?
A siker relatív. Ahány vezető, annyi vélemény alakulhat ki arról, mitől lesz jó a vállalkozás. Az egyik legfontosabb azonban vitathatatlanul a profit, mely biztosítja megélhetésünket, a cég működését és az alkalmazottak megtartását. Az eredményes vállalkozáshoz pedig elengedhetetlen a vállalkozó személye. Tippek a budapesti cégvezetőknek, tulajdonsoknak, feltörekvőknek.
https://thebusiness.blog.hu/2017/05/18/a_sikeres_vallalkozok_5_titka
Szenvedély és/vagy jó ötlet
Az egyik legjobb, ha olyan területen indítunk üzletet, melyben mi magunk is jártasak vagyunk. Ha szeretjük, amit csinálunk, akkor élvezni is fogjuk a pillanatot, illetve gördülékenyebben éljük túl a nehéz pillanatokat. Mind ismerjük a mondást: „ha szereted, amit csinálsz, soha többé nem kell dolgoznod”.
A folyamatos tanulás és a munka mindennél fontosabb, vállalkozóként pedig a reggel 8-tól délután 4-ig tartó munkaidő keretein kívül kell gondolkodnunk. Nem véletlenül olvashatjuk sok ismert vezetőről, hogy akár napi 10-12-14 órát is keményen dolgoznak – ami sokkal barátságosabb gondolat, ha tudunk azonosulni azzal, amit csinálunk.
Természetesen húzhatunk nagyot azzal is, ha felfedezünk egy-egy kiaknázatlan piaci rést és belevágunk az ismeretlenbe. Számtalan példát láthattunk már rá, hogy teljesen abszurd ötletekből milliókat kaszáltak. Budapest az ország legnagyobb városa, így bőven akadnak lehetőségek ötleteink megvalósítására.
http://www.nextlevel.hu/lajt/orult-de-bevalt-uzleti-otletek
https://sikermania.hu/vallalkozas-otletek/
https://minner.hu/vallalkozasi-otletek-uj-uzlet/
Üzleti terv és alapok
Ha már megvan az ötlet és a szakterület, el is kell indulnunk az úton. Ehhez erősen ajánlott az üzleti terv, a hosszú távú stratégia megtalálása. Célszerű keresni magunk mellé társakat, ugyanis egyedül sokkal nehezebb dolgunk lesz.
Az üzleti terv akár követelmény is lehet, amennyiben pályázati támogatással szeretnénk vállalkozást indítani. Ebben a dokumentumban ismertetni kell a cég céljait és vízióját, a szükséges eszközöket, infrastruktúrát és marketingstratégiát. Szintén része az ágazati elemzés és versenytársak feltérképezése, a gazdasági szempontok figyelembevétele, illetve a kockázatelemzés.
Segít tehát abban, hogy nyomon követhető legyen, könnyebben vegyünk fel hitelt és külső forrásokat amellett, hogy magunk is rendszerben láthatjuk a teljes képet. Nemcsak az induláskor, hanem a főbb fejlesztési ciklusokban is érdemes lehet elkészíteni.
https://www.vallalkozas-okosan.hu/uzleti_terv_keszitese
Szintén nélkülözhetetlen a könyvelés. Bármilyen vállalkozást is indítunk, ne a könyvelőn akarjunk spórolni, ugyanis az egyik legfontosabb munkát végzi a cég fennmaradásához. A szakember rögzíti a bevételi (vevő), a költség (szállítói) számlákat, a bevételi- és kiadási pénztárbizonylatokat, a bankszámlakivonatot, illetve a szerződéseket, egyéb bizonylat típusokat egyaránt. Ügyel a törvény által előírt szabályokra, éves beszámolót készít (mérleg, eredménykimutatás, kiegészítő melléklet), tájékoztat minket a változásokról. A jó könyvelőre tehát akár tanácsadóként is támaszkodhatunk.
https://www.vallalkozas-okosan.hu/mi_konyvelo_feladata
Szakmai ismeretek és egyéb kompetenciák
A sikeres vállalkozónak nemcsak a saját területéhez kell értenie, hanem ismernie kell az adózással és egyéb kérdésekkel kapcsolatos válaszokat is. Tudnia kell, hogyan ismertesse és bővítse a célcsoportot (marketing), miképp tárgyaljon az üzleti partnerekkel, kezelje a pénzügyeket (bevétel-kiadás, cash-flow stb.)
https://elemzeskozpont.hu/vallalkozas/sikeres-vallalkozas-titkai-alapjai-otletek-keresese
Minél több mindenhez értünk, annál nagyobb az esélyünk a sikerre és arra, hogy átlássuk, mi történik körülöttünk. Cégvezetőként pedig aligha akarjuk mindezt figyelmen kívül hagyni.
https://www.inc.com/naveen-jain/10-secrets-of-becoming-a-successful-entrepreneur.html
Vállalkozás indítása Budapesten
Több olyan program és pályázati támogatás is segíti a cégindítást, melyek elérhetők a budapestiek számára. Ha megfelelünk a szükséges kritériumoknak, akár komolyabb anyagi befektetés nélkül is belevághatunk elképzeléseink gyakorlatba átültetésébe.
A „vállalkozóvá válást segítő program” Budapesten és Pest megyében elérhető a regisztrált álláskeresők számára. A „Vállalkozó Start Program” (KMR) az álláskeresők és megváltozott munkaképességűek támogatásának érdekében jött létre. A támogatott vállalkozás közel ötmillió forintos támogatást kaphat. A mezőgazdasági területen akár 3 millió forint vissza nem térítendő – utólagos finanszírozással – támogatások elérhetők.
https://ofa.hu/hu/news/vallalkozova-valast-segito-program
https://www.ginop519.hu/vallalkozo-start-program
https://palyazatok.org/palyazat-vallalkozova-valast-elosegito-tamogatas-elnyeresere-budapest/
Cégünket elindíthatjuk közkereseti társaságként (Kt.), betéti társaságként (Bt.) korlátolt felelősségű társaságként (Kft.), részvénytársaságként (Rt.), de egyéni vállalkozóként (e.v.) is belevághatunk.
https://vallalkozzmagyarorszag.hu/vallalkozas-cegformak-2020-ban/
A vállalkozóvá válás folyamatáról, a szükséges lépésekről, jogi szabályozásokról és cégformákról a továbbiakban részletesen itt olvashatsz:
https://allasorias.hu/hirek/elonyos-lehet-a-kiva-a-cegeknek/
BudapestAllas.hu / P.P.