Nem bírod a hajtást és romlik a teljesítményed? Tippek a produktív munkavégzéshez!

Nem bírod a hajtást és romlik a teljesítményed? Tippek a produktív munkavégzéshez!

A produktivitás a munkahelyi teljesítmény egyik legfontosabb eleme a budapesti cégek számára is. A hatékonyság és az eredményesség azonban több tényező függvénye.

Mit jelent produktívnak lenni?

A nyüzsgő, forgalmas budapesti multiknál és a kisebb vállalkozásoknál egyaránt kimerítővé válhat a munka, hosszú távon a teljesítmény romlásához vezethet, ha nem figyelünk eléggé az intő jelekre. A produktivitás elérésének kérdése így nem véletlenül vált az üzleti és munkahelyi élet egyik legfontosabb témakörévé.

A produktivitás lényege – gazdasági szempontból – az, hogy például x almából hány liter almalevet tudunk előállítani. Értelemszerűen az a munkavállaló a hatékonyabb, aki kevesebb alma felhasználásával képes legalább ugyanannyi vagy több almalevet készíteni. A képlet ezért a következő:

Produktivitás = Kimenet/Bemenet

https://business.tutsplus.com/hu/tutorials/what-is-productivity--cms-25894

A kérdést azonban számos más szempontból is megvizsgálhatjuk (pl. személyes mivolta), a hatékonyság eléréséhez pedig információk sokaságát vehetjük figyelembe.

https://www.profession.hu/cikk/ezen-mulik-a-produktivitas

produktív munkavégzés

Nézzük a főbb támpontokat:

 

Időmenedzsment

Az egyik legfontosabb, hogy képesek legyünk kezelni az időnket. Sokszor lehet hallani, hogy valaki állítása szerint heti 60-80 órát dolgozik, azonban ez a legtöbb esetben nem igaz – ezzel azonban az illető maga sem feltétlenül van tisztában. A teljesítmény ugyanis mérhető, a ledolgozott órák viszont kevésbé. Van, aki egy óra alatt kevesebb munkát tud megcsinálni, míg mások többet, azonban lehet, hogy egy egész nap alatt már utolérik jobban teljesítő társukat, mert jobban osztják be az idejüket.

https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/527/igy-osszuk-be-az-idonket-hatekonyan-idomenedzsment-tippek-budapesti-munkavallaloknak-es-allaskeresoknek

Egyénfüggő, kinek mely időmenedzsment-technika válik be. Az egyik legnépszerűbb a pomodoro-módszer, így 20-25 perces ciklusokban dolgozunk vagy tanulunk úgy, hogy csak az adott feladatra koncentrálunk.

https://otevotnyelv.com/pomodoro/

https://allasorias.hu/karriertipp/praktikak-amivel-jobb-lehet-egy-munkanapunk

Budapesten – és online – továbbá jelentkezhetünk olyan tréningekre, melyek segítenek minket elsajátítani a hatékony módszereket.

https://www.treningakademia.hu/idogazdalkodas-trening/

https://centrumoktatas.hu/idomenedzsment.html

 

Mérjük az eredményeket

Akár önmagunknak, akár másnak dolgozunk, mérjük és jegyezzük fel az eredményeinket. A nép végén így láthatjuk, mikor és mennyi idő alatt milyen hatékonysággal voltunk képesek ellátni feladatainkat. Lehet, hogy délelőtt aktívabban és jobban teljesítettünk, mint az ebédszünet után – ezáltal legközelebb tudatosan előre tehetjük a fontosabb feladatokat vagy megpróbálhatunk változtatni napközbeni szokásainkon, hogy tartani tudjuk a szintet.

 

Kikapcsolódás

Szánjunk időt a kikapcsolódásra. Nem kell feltétlenül napi 18-20 órát dolgoznunk ahhoz, hogy komoly eredményeket érjünk el. Ahogyan az izmainknak szüksége van regenerálódásra az edzés után, így van ez az agyunkkal is. A legjobb ezért néha egyszerűen csak az, ha teljesen elszigeteljük magunkat a mindennapi teendőktől. Olvassunk, filmezzünk vagy menjünk el sportolni. Egy jó futás a Margit-szigeten kellemes időtöltés lehet Budapesten, ráadásul hasznos is.

Budapesten valószínűleg nem leszünk programok szűkében sem, így találhatunk olyan eseményeket, melyek kikapcsolnak minket.

Budapesti kikapcsolódási lehetőségek:

https://www.tripadvisor.co.hu/Attractions-g274887-Activities-c56-Budapest_Central_Hungary.html

 

BudapestAllas.hu / P.P.