Az álláskeresés szakaszai: tippek a sikeres jelentkezéshez budapestieknek

Az álláskeresés szakaszai: tippek a sikeres jelentkezéshez budapestieknek

Az álláskeresés során érdemes előre megtervezni a szükséges lépéseket és megfelelően felkészülni – igaz ez a budapestiekre vonatkozólag is. Az önéletrajz és motivációs levél megírása mellett számos egyéb tényezőre kell figyelnünk.

Jelentkezés budapesti álláshirdetésre

A legtöbbször meghirdetett munkákra és pozíciókra jelentkezünk, melyeknél adottak az elvárások és a szükséges végzettség szintje. Budapesten alap-, közép- és felsőfokú papírokkal egyaránt elhelyezkedhetünk.

Az álláshirdetés általában a következő pontokból tevődik össze: feladatok, elvárások, előnyök és a vállalat által kínált szempontok. Nem feltétlenül kell megfelelnünk azonban minden szempontnak, a vezetők és HR-esek gyakran szándékosan magasra teszik a lécet.

Ha Budapesten keresünk állást, a lehetőségek tárháza végtelen: körbejárhatjuk a várost, az üzleteket és plázákat, kérdezősködhetünk vagy faggathatjuk az ismerőseinket. Jó esetben pedig minket találnak meg valamilyen váratlan munkalehetőséggel. A legjellemzőbb forma manapság azonban egyértelműen az online jelentkezés.

 

Álláskereső oldalak:

Budapest Állás: https://budapestallas.hu/

Állásod.hu: https://allasod.hu/munkak/osszes/budapest

Cvonline.hu: https://www.cvonline.hu/hu/allashirdetesek/budapest

Indeed: https://hu.indeed.com/jobs-in-Budapest

Jobinfo: https://www.jobinfo.hu/budapest/

Jobline: https://jobline.hu/allasok/budapest

Jobmonitor: https://www.jobmonitor.hu/allasok/budapest/_103

Jófogás:https://allas.jofogas.hu/budapest/allasajanlatok-allaskereses

Jooble: https://hu.jooble.org/%C3%A1ll%C3%A1s/Budapest?main

Profession: https://www.profession.hu/allasok/budapest/1,0,23

Az álláskeresés során jelentkezhetünk olyan munkákra is, melyek aktuálisan nincsenek meghirdetve – ezt ugyanis senki nem tiltja meg nekünk. Tegyük fel, hogy egy számunkra szimpatikus és komoly karrierlehetőségekkel kecsegtető budapesti cégnél szeretnénk elhelyezkedni hosszú távon, de aktuálisan nincs releváns munkalehetőség a vállalatnál. Ebben az esetben sem kell kétségbeesnünk, egy jól időzített, igényes és szakmailag helyénvaló önéletrajzzal, illetve motivációs levéllel meggyőzhetjük a vezetőséget arról, hogy talán mégis érdemes lenni új embert felvenniük.

 

Önéletrajz, motivációs levél és állásinterjú

Az erős önéletrajz elkészítésének megvannak a feltételei, de természetesen sokat számít az egyediség és kreativitás is. Fokozottan figyeljünk oda a helyesírásra, a tanulmányok és releváns munkahelyek felsorolására, a tömörségre, továbbá ne írjunk bele hamis tulajdonságokat – például a nyelvtudás esetében gyakoriak a túlzások, ez azonban hamar kiderülhet már a kiválasztási folyamat során.

https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/335/hogyan-keszitsunk-eros-oneletrajzot

A motivációs levél vagy ún. kísérőlevél az alappillére szinte minden jelentkezésnek. Abban az esetben is írjuk meg, ha nem kérik. Itt foglaljuk össze, miért mi vagyunk az alkalmas jelöltek a meghirdetett pozícióra és szabjuk az adott munkakör képére.

https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/337/hogyan-keszitsunk-eros-motivacios-levelet

https://allasorias.hu/blog/hogyan-irjunk-utos-motivacios-levelet-frissdiplomaskent/

Az állásinterjú a kiválasztási folyamat egyik legkeményebb része, de ha eljutunk eddig a pontig, az már azt jelenti, az első lépéseket sikeresen abszolváltuk. Fontos azonban, hogy még ne bízzuk el magunkat, ugyanis valószínűleg több jelölttel kell megharcolnunk a meghirdetett pozícióért. Nagyobb multinacionális vállalatoknál nem ritka a többlépcsős kiválasztási folyamat sem.

Az állásinterjúra való felkészülésről itt olvashatsz részletesebben: https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/felkeszules-az-allasinterjura-allasinterju-kerdesek

állásinterjú

 

Online jelenlét

A mai világban nagyon fontos, hogy jól kiépített online jelenléttel rendelkezzünk. A vezetők és HR-esek ugyanis pillanatok alatt „lenyomoznak” minket, így a közösségi médiában való aktivitásunkra szintén érdemes ügyelni.

A munkaerőpiac egyre befolyásosabb felületét birtokolja a LinkedIn, mely a budapestiek számára különösen fontos lehet. Itt kiépíthetjük szakmai hálózatunkat és akár új állásokra pályázhatunk, hírnévre tehetünk szert. A nyugati világban és vállalati kultúrában – melyhez a fővárosi filozófia szintén közel áll – elterjedt közösségi oldal mára a magyar piacot is meghódította.

https://www.linkedin.com/feed/

https://matebalazs.hu/linkedin.html

 

BudapestAllas.hu / P.P.