Tippek a produktivitás szintjének növeléséhez

Tippek a produktivitás szintjének növeléséhez

A ledolgozott munkaórák száma és a produktivitás nem egy és ugyanaz a dolog. Hiába ülünk hosszú időn át az irodában, ha nem tudunk hatékonyan dolgozni. A munkáltatók pedig szintén egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek magára a teljesítményre, mint a jelenléti ívre.

Összpontosíts a feladatra

Habár a multitasking szintén jó dolog, a leghatékonyabb munkát akkor tudjuk végezni, ha kizárólag az adott feladatra koncentrálunk. Alkalmazzunk akár a jól ismert pomodoro-technikát és dolgozzunk 20-25 perces ciklusokban.

https://norberthires.com/pomodoro-technika/

Zárjuk ki a zavaró tényezőket, ne nézegessük fél percenként a mobilunkat vagy az e-maileket. Az üzenetek megvárnak. Végezhetünk akár kisebb relaxációs, meditációs gyakorlatokat – kinek mi válik be a legjobban.

https://business.tutsplus.com/hu/tutorials/what-is-productivity--cms-25894

Az összpontosítás egyik legfontosabb része, hogy képesek legyünk teljesen átadni magunkat annak, amit éppen csinálunk – próbáljunk létrehozni egyfajta flow-élményt és megteremteni a megfelelő környezetet és mentális állapotot hozzá.

https://growthreaktor.com/a-produktivitas-tudatos-novelese-5-egyszeru-lepesben/

tervezés

 

Priorizálás

Fontos, hogy előre felmérjük, mely feladatok a sürgősek és melyek azok, melyek várhatnak. Erre szintén nincsenek kőbe vésett szabályok, van, aki elsőként szeret túlesni a nehezén, míg mások bemelegítésnek inkább a könnyebb részekkel kezdenek. A lényeg, hogy tudatosítsuk önmagunk – és csapatunk – számára a fontossági sorrendet.

https://www.optavita.hu/10-tipp-a-produktivitas-novelesere/

A priorizálás folyamata során vegyük figyelembe a határidőket és azokat az egyéb tényezőket, melyek „megzavarhatják” magát a nehézségi sorrendet. Lehetséges, hogy szeretnénk túlesni egy komoly projekten, viszont közben három másikat be kell fejeznünk a héten – ekkor értelemszerűen borulhat a hierarchia.

http://up2u.hu/produktivitas-noveles-gyors-modszer/

 

Nyerj időt

Fontos, hogy szakíts időt a megújulásra, pihenésre, a következő ötletek megalkotásához. Mindig nyerhetünk 10-10 perc szabadidőt akár a legsűrűbb napokból is, amikor kizárólag az innovatív ötletesére helyezzük a hangsúlyt – egyes cégeknél, például a Google-nál mindez szinte elvárás a munkavállalóktól.

Természetesen szakíthatunk időt arra is, hogy beérjük magunkat és elvégezzük az elmaradt feladatokat. Ne terheljük magunkat túl, akár egy-egy „szabadabb” napot is megengedhetünk magunknak, amikor egyszerűen csak szabályok nélkül, rutinból dolgozunk. A spontaneitás éppúgy célravezető lehet, mintha a napunk minden egyes másodpercét előre megszerveznénk.

https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek

 

BudapestAllas.hu / P.P.