Így készíts profi motivációs levelet angol nyelven

Így készíts profi motivációs levelet angol nyelven

A motivációs levél a jelentkezés egyik legfontosabb pontja. Általában ez az első, ami a vezetők és HR-esek kezébe jut. Amennyiben nemzetközi állásra pályázunk vagy olyan budapesti céghez, melynél különösen fontos az angol nyelvtudás, lehetséges, hogy kétszer is meg kell írnunk.

Mikor kell angol nyelvű motivációs levelet írnunk?

Budapesten előfordulhat az olyan cégeknél és vállalatoknál, melyek nemcsak megkövetelik az aktív nyelvtudást, hanem biztosan alkalmaznunk kell a mindennapok során. Lehetséges, hogy valahol „csak” angol nyelvű önéletrajzot kérnek tőlünk, azonban, ha motivációs levélre is szükség van, akkor az már biztosan a haladó szint.

A motivációs levél kiegészíti a CV-t és meghatározza, milyen sikert érünk el a jelentkezésnél. Egy-egy súlyosabb hiba vagy figyelmetlenség így könnyen a leendő állásunkba kerülhet. Hiába szerkesszük meg tökéletesen az önéletrajzunkat, ha a motivációs levelet összecsapjuk. Angolul pedig különösen figyelnünk kell a fogalmazásra és a helyesírási hibák kiküszöbölésére.

Angol nyelvű motivációs levél

 

Tippek az angol nyelvű motivációs levél elkészítéséhez

Maradjunk a „szokásos” úton: a megszólítás legyen hivatalos és szabjuk meg a levelet bevezetéssel, tartalmi résszel, befejezéssel és elköszönéssel. Amennyiben tudjuk, ki fogja elolvasni a levelet, szólítsuk meg őt: csakúgy, mint a magyar nyelvű motivációs levél során.

https://atlaszmunkak.hu/blog/motivacios-level-angolul

Ne legyen túl hosszú és ne ismételjük meg ugyanazt, ami a CV-ben leírunk, inkább adjunk rövidebb leírásokat az adott munkahelyeinkről és releváns tapasztalatainkról. Kerüljük a sablonokat és lehetőleg magunk készítsük el – nyelvi szempontból hamar kiderülhet, ha nem így tettünk.

https://www.szotar.net/blog/motivacios-level-angolul/

https://www.angloville.hu/blog/angol-kifejezesek-motivacios-level/

 

Tegyük nemzetközivé

Gondolkodjunk angolul: nézzük meg, mire kíváncsiak a budapesti nagyvállalatok nagyrészlegei az adott pozíció iránt. Könnyen találhatunk információkat a cég honlapján vagy egyéb álláskereső oldalakon.

Alakítsunk ki egyfajta képet magunkról és keressük meg a saját stílusunkat. A LinkedIn felületén például gyakorolhatjuk, hogyan írjunk angolul bemutatkozó szöveget és készítsünk CV-t egyszerre.

https://www.linkedin.com/feed/

 

Szabjuk az adott jelentkezésre

Szintén fontos, hogy ne csak egyszer írjuk meg, hogy legyen sablonunk az örökkévalóságig. Szabjuk mindig az adott pozícióra és szerkesszük folyamatosan a fontosabb pontokat.

https://resumegenius.com/blog/resume-help/how-to-write-a-resume

Angol nyelvű motivációs levélnél fontos lehet az is, hogy leírjuk, eddigi munkatapasztalataink és tanulmányaink során hogyan használtuk és alkalmaztuk a nyelvet, milyen problémákat oldottunk meg: például ha call-centeresként dolgoztunk, ahol külföldi érdeklődőkkel is kellett beszélnünk, az plusz pontokat jelenthet a jelentkezés során.

 

BudapestAllas.hu / P.P.