Munkát keresel, de nem találsz? Így keltheted fel a budapesti fejvadászok figyelmét!

Munkát keresel, de nem találsz? Így keltheted fel a budapesti fejvadászok figyelmét!

Budapesten egyre gyakoribb, hogy a cégek fejvadászai vagy illetékesei maguk keresnek meg minket egy-egy állásajánlattal. Ehhez azonban fontos a megfelelő „önmenedzsment”, az aktív online jelenlét és a szakmai portfólió. Tippek, hogyan váljunk láthatóvá.

A 21. században számtalan eszköz áll rendelkezésére a fejvadászoknak, így szinte biztosak lehetünk benne, hogy az aktív LinkedIn-használat, a megfelelő szakmai elismertség és jó tanulmányok által tudomást szerezhetnek rólunk a budapesti munkaerő-közvetítők. A kiválasztási folyamatokhoz hasonlóan azonban szintén több hozzánk hasonló „rejtett” jelölt akadhat egy-egy pozícióra.

https://mytime.jobs/blog/fejvadasz-jeloltek/?fbclid=IwAR3T2MhNRyKqcTRpJ97pj3iKGjO03wx-L24jwWJlu_pFKk1uPFIrZRT7nkI

https://blog.cvonline.hu/2020/allaskeresesi-tippek/igy-talal-rad-az-allas/20323

 

Online jelenlét (LinkedIn, közösségi média)

Az internet nemcsak arra való, hogy macskás videókat nézegessünk rajta és a barátainkkal chateljünk. Akár már a közösségi média fiókunkat is kialakíthatjuk úgy, hogy az arra tévedő fejvadászban szimpátiát keltsen, a fő oldal azonban egyértelműen a LinkedIn, mely egyre nagyobb népszerűségnek örvend – különösen Budapesten – Magyarországon.

Az első lépés tehát, hogy írjuk meg az alapvető tudnivalókat magunkról és tüntessük fel tanulmányainkat, munkatapasztalatainkat, illetve tevékenységeinket. Az állásinterjúhoz és motivációs levélhez hasonlóan próbáljunk meg minél egyedibbek lenni.

Informatikusok (például webfejlesztők), kreatív szakemberek akár saját weboldalt is készíthetnek maguknak, mellyel máris egyfajta képet nyújtanak arról, milyen munkára képesek.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/

https://webshark.hu/hirek/linkedin-hasznalat/

közösségi média

 

Tanulmányi tevékenységek és szakmai tapasztalat

Már az iskolapadban elkezdhetjük menedzselni magunkat. A karrierünk szempontjából előnyös, ha belépünk iskolaszövetkezetbe, az egyetemi hallgatói önkormányzatnál is tevékenykedünk, illetve részt vehetünk TDK (Tudományos DiákKör) kutatásokban egyaránt. Szintén jól járhatunk, ha például szakdolgozatunkat azon a területen írjuk, melyben el tudjuk képzelni magunkat hosszú távon.

A kapcsolati tőke, a jó viszony az egyetemi ismerőseinkkel és az oktatókkal könnyen megtérülhet. Gyakran látunk rá példát, hogy valaki ennek köszönhetően jut álláshoz. Budapesten különösen sok a lehetőség, így a végzés után szerte a fővárosban lehetnek kapcsolataink, mely akár már a munkánkat is segítheti. Egy-egy nehézség esetén pedig akár segítséget is kérhetünk korábbi oktatóinktól.

Amennyiben elkezdjük „ápolni” szakmai életünket, már úgy léphetünk ki a munkaerőpiacra, hogy rendelkezünk némi tapasztalattal – ami sok esetben már pályakezdőknél is elvárás lehet Budapesten. Vállalhatunk gyakornoki munkákat, de még a nem szakirányú tapasztalat is előnyünkre válhat – a munka valószínűleg mindenképpen jó fényben tüntet fel minket.

Ha jól teljesítünk, a nevünk előbb-utóbb eljuthat a kiszemelt vállalatok illetékeseinek fülébe, így lehetséges, hogy kapunk egy-egy nem várt, de pozitív telefonhívást. Budapesten számtalan olyan vállalat akadhat, mely olyan „rejtett” munkalehetőségeket kínál, amivel hosszú távon megtalálhatjuk számításainkat.

További tippek a sikeres álláskereséshez: https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek

https://budapestallas.hu/blog

https://budapestallas.hu/karriertipp

 

BudapestAllas.hu / P.P.