Budapesten is választhatunk az ingyenes és fizetős képzések között. Az elvégzett tanfolyamok elősegíthetik az álláskeresést és szakmai fejlődésünket egyaránt, így érdemes időt szánni rájuk.
Napjainkban több formában is tanulhatunk: a tantermi megjelenést igénylő képzések mellett egyre nagyobb teret nyernek az online kurzusok, illetve akár munka mellett, esténként vagy rugalmas időbeosztással is találhatunk ideális tanfolyamokat.
Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a választék a budapestiek számára a legszélesebb. Magyarországon legjobb egyetemei, szakképzési intézményei közül több is a fővárosban található, de a 21. századi oktatási módszereket alkalmazó iskolák szintén elérhetők.
Természetesen az egyetemeken és szakképzéseken több tényező és pontszám függvénye, hogy valaki fizetős vagy ingyenes formában tanulhat-e. Budapesten azonban találhatunk olyan képzőintézményeket, melyek akár állásgaranciával csábítják az érdeklődőket – több esetben csak a végzést követő elhelyezkedéskor kell elkezdeni a törlesztést.
Ingyenes és fizetős budapesti képzések
Azok, akik hajlandók bizonyos összegeket áldozni az önképzésre, a lehetőségek végtelen tárházával találhatják szemben magukat. Különösen jó helyzetben vannak az informatika iránt érdeklődők, de manapság számos szakterületen találhatunk továbbképzési lehetőségeket.
Egyetemek és szakképzések listája:
Budapesti Corvinus Egyetem (BCE): https://www.uni-corvinus.hu/
Budapesti Komplex Szakképzési Centrum: https://bkszc.hu/kepzesek/
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME): https://www.bme.hu/
Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE): https://www.elte.hu/
Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE): https://www.uni-nke.hu/
Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE): https://ppke.hu/
Semmelweis Egyetem (SE): https://semmelweis.hu/
Jelentkezhetünk olyan tanfolyamokra, melyek nem minden esetben adnak államilag akkreditált végzettséget, azonban a munkaerőpiacon hasznos tudáshoz juthatunk. Különböző tréningekre is beiratkozhatunk, hogy fejlesszük személyes kompetenciáinkat, soft skilljeinket – melyek a kiválasztási folyamatok és állásinterjúk során döntő tényezőnek bizonyulhatnak.
Az ún. informatikai bootcampek egyre népszerűbbek – nem véletlenül. Olyan hasznos tudást próbálnak átadni a tanulóknak, mellyel kimondottan a munkaerőpiaci elvárásoknak lesznek képesek megfelelni. Nem utolsósorban állásgaranciával is szerződhetünk, így a kezdetektől – kellő kitartással – segítenek minket szinte a nulláról a munkába állásig.
A legnépszerűbb intézmények képzési kínálatában találhatunk budapesti, tantermi tanfolyamokat és online elvégezhető kurzusokat egyaránt. Tanulhatunk full-stack programozónak, szoftverfejlesztőnek és szoftverfejlesztőnek, illetve akár az üzleti adatelemzés világában is elmerülhetünk, melynek területe szintén ígéretes karrierlehetőségeket ígér.
Codecool: https://codecool.com/
Green Fox Academy: https://www.greenfoxacademy.com/
ProgMasters: https://progmasters.hu/
Training 360: https://www.training360.com/
Ingyenes és fizetős online képzések
Az internet világában számtalan lehetőségünk van az önfejlesztésre. A legnépszerűbb és legszínvonalasabb oktatási felületek közül pedig egyesek teljesen ingyen (pl. Khan Akadémia) elérhetők, míg egyéb kurzusok szintén barátságos áron megvásárolhatók.
Harvard online kurzusok:
Akár teljesen ingyenesen is belekóstolhatunk a világ egyik legjobb egyetemének (és oktatóinak) előadásaiba. Mindenkinek ajánlott kipróbálnia, ugyanis a programozástól kezdve az irodalomig számtalan témakörben tanulhatunk.
https://online-learning.harvard.edu/catalog
Khan Academy
A Khan Akadémia immáron magyar nyelven is elérhető. A világ egyik legjobb oktatási platformja teljes mértékben ingyenes oktatási csomagokat kínál az érdeklődőknek. A matematika területén például akár már az óvodás, általános iskolai szinttől találhatunk anyagokat – ami kiváló tanároknak, de olyanoknak is, akik szeretnék pótolni az esetleges hiányosságokat.
https://hu.khanacademy.org/
Netacademia
Magyar nyelvű képzések és oktatók, előfizetéssel akár az összes csomaguk elérhető. Ingyenes tartalmakat is találhatunk, az irodai munkától kezdve a marketingig – és természetesen főként IT tanfolyamokkal ötvözve.
https://netacademia.hu/
Udemy
Szintén a világ legnépszerűbb online oktatási platformjai közé tartozik. Főként idegen nyelven tanulhatunk, de magyar tanfolyamok is találhatók – például az időmenedzsment témakörében. A kurzusok között olyan világszínvonalú anyagok találhatók, melyek bizonyos szakterületeken akár az alapoktól a mesterszintig segíthetnek a haladásban.
https://www.udemy.com/
Webuni
A pénzügy-számvitel, az informatika, a zene, a nyelvek és a kommunikáció területén egyaránt vehetünk kurzusokat, így érdemes szétnézni a képzési kínálat között. Ingyen is találhatunk hasznos anyagokat.
https://webuni.hu/kepzesek
Xeropan
Említést érdemes a magyar fejlesztésű startup, mely a Xeropan alkalmazását a legjobb nyelvoktatási szoftverek közé emelte. Számos díjat bezsebelt, olyan népszerű programok mellett mint a Duolingo, a Busuu vagy akár a Drops.
https://xeropan.com/
Busuu: https://www.busuu.com/dashboard#/timeline
Drops:
(android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.languagedrops.drops.local.hungarian&hl=hu
(iOS): https://apps.apple.com/hu/app/drops-5-perc-nyelv-tanul%C3%A1s/id1107405458
Duolingo: https://www.duolingo.com/learn
BudapestAllas.hu / P.P.