Mire figyeljünk, ha budapesti álláshirdetésre jelentkezünk?

Mire figyeljünk, ha budapesti álláshirdetésre jelentkezünk?

Ahhoz, hogy felvételt nyerjünk az általunk kiválasztott állásra, több tényezőnek is meg kell felelnünk. A budapestieknek is ajánlott tisztában lennie a fontosabb lépésekkel.

Jelentkezés budapesti állásokra

Leggyakrabban természetesen akkor jelentkezünk munkára, amikor egy-egy adott pozíció felkelti az érdeklődésünket. Nem feltétlenül kell azonban kivárnunk a sort, beadhatjuk a pályázatunkat akkor is, amikor épp nincs aktuális álláshirdetés. Ekkor nem árt még meggyőzőbbnek lennünk, hogy munkába állhassunk.

 

A nulladik lépés: felkészülés

Mielőtt állásra jelentkezünk, ajánlott kisebb „tisztogatást” végeznünk, főként az online portfóliónkban. De mit is jelent mindez? Manapság a közösségi média oldalakon és egyes szakmai felületeken könnyen megtalálhatók vagyunk, ezért célszerű nem olyan képeket és posztokat közzétenni, melyekkel hátrányba kerülhetünk a munkakeresés során. A jól sikerült bulifotókat tartsuk meg egymásnak, nem feltétlenül kell a leendő munkáltatónk HR-eseinek és vezetőségének mutogatnunk.

A LinkedIn felületén való aktív részvétel és profil kialakítása napjainkban egyre fontosabb, ezért szánjunk időt a kialakítására. Itt az önéletrajz és motivációs levél egyvelegét szerkeszthetjük meg, továbbá budapesti állásokra is jelentkezhetünk mindenféle hercehurca nélkül.

https://www.linkedin.com/

 

Önéletrajz, motivációs levél elkészítése

Nincs olyan, hogy egyféle önéletrajz vagy motivációs levél, melyet minden álláshirdetéshez használhatunk. Illetve megtehetjük, de nem biztos, hogy hatékonyak leszünk az előre kidolgozott sablonokkal. Természetesen megírhatjuk általánosságban, így minden egyes alkalommal kevesebbet kell foglalkoznunk vele, azonban szabjuk az adott pozícióra a jelentkezést, különben könnyen a „kukában” landolhat.

Az önéletrajz (CV) elején szerepeljen a fényképünk és személyes adataink, melyet a munkatapasztalatok, a képzettségek és kompetenciák követnek. Amennyiben a személyes érdeklődési köreinkről is számot adunk, célszerű lehet azokra kitérni, melyek valamilyen szinten hozzájárulhatnak a jó munkahelyi teljesítményhez (például olvasás, aktív sportolás). Ne legyen több 1-2 oldalnál.

A motivációs levélben próbáljuk meg felhívni magunkra a figyelmet és pozitív első benyomást kelteni, ugyanis ez az első, amivel találkoznak az illetékesek. Gondoljuk át, milyen elvárásoknak kell megfelelnünk és az álláshirdetésben foglaltak szerint térjünk ki a lehető legtöbb területre, melyben segíteni tudjuk a céget. Fokozottan ügyeljünk a helyesírásra és szintén legyen rövid, tömör, lényegre törő írás.

https://budapestallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/allashirdetesek-jelentkezes-a-hirdetesekre

https://allasorias.hu/blog/hogyan-irjunk-utos-motivacios-levelet-frissdiplomaskent/

 

Budapesti állások

Állás Jófogás: https://allas.jofogas.hu/

Budapest Állás: https://budapestallas.hu/

CVonline.hu: https://www.cvonline.hu/hu/allashirdetesek/

Indeed: https://hu.indeed.com/

Jobinfo.hu: https://www.jobinfo.hu/

Jobline.hu: https://jobline.hu/allasok/

Jobmonitor: https://www.jobmonitor.hu/allasok/

Jooble: https://hu.jooble.org/

Workania: https://www.workania.hu/allas/

 

BudapestAllas.hu / P.P.