Hogyan ismerhetők fel a hiteles és kamu álláshirdetések Budapesten?

Hogyan ismerhetők fel a hiteles és kamu álláshirdetések Budapesten?

A budapesti álláskeresők napi szinten találkozhatnak hiteles és hamis hirdetésekkel, így sokszor nehéz kiszűrni, melyekre érdemes jelentkezni Az internet világában azonban könnyen utána járhatunk az információknak.

Hiteles és hamis álláshirdetések Budapesten

Az álláshirdetés általában a következő elemekből áll: a főbb feladatok felsorolása, a pozícióhoz tartozó elvárások, az állás betöltéséhez való előnyök, az adott budapesti cég által kínált javak, a szükséges tapasztalat és nyelvtudás, illetve a munkavégzés helye. Többször azonban megpróbálhatnak visszaélni bizalmunkkal, így nem árt résen lenni – magunknak is tartozunk annyival, hogy tudjuk, hova is jelentkezünk.

Amennyiben jól megszerkesztett, lekövethető vállalat által kínált állásról van szó és felkelti érdeklődésünket, pályázzuk meg. Fontos azonban, hogy mindenképp ellenőrizzük az elérhető információkat. Az alábbi oldalakon megtalálhatjuk a budapesti cégeket is, így utánanézhetünk létezésének. Egyéni vállalkozók által kínált munkákkal is találkozhatunk, ekkor az első beszélgetés alkalmával is

 résen kell lennünk, hogy meg tudjuk ítélni az állás valóságosággát.

Céginformáció.hu: https://www.ceginformacio.hu/

Céginfo.huhttps://www.ceginfo.hu/

Nemzeti Cégtárhttps://www.nemzeticegtar.hu/

Bisnode: https://www.bisnode.hu/

 

Hamis álláshirdetés lehet az, mely sok helyesírási hibával készült, kevés leírást tartalmaz vagy túl sok ígéret szerepel benne – például arról szól, hogyan tehetünk szert magas jövedelemre szinte a semmiből. Idetartozhat továbbá az is, ha privát elérhetőség helyett valamilyen sima e-mail címet adnak meg (például gmail.hu) vagy pénzt kérnek – utóbbi esetben mindenképpen álljunk tovább.

A hiteles budapesti álláshirdetések általában kerülik a jól hangzó, kecsegtető sablonokat és nem próbálják bizonyítani számunkra, hogy az általuk kínált lehetőség az egyetlen, amivel most azonnal sok pénzt kereshetünk. A realisztikus forma ezért általában száraz és tömör, csak a fontos információkat tartalmazza.

A hamis hirdetések például otthoni, könnyű pénzkereseti lehetőségekkel próbálnak elcsábítani, de a komolyabb budapesti vállalatoknál természetesen meg kell dolgozni a jövedelemért. Az esetleges távmunkát pedig az álláshirdetés külön pontjaiban említik.

https://pecsallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/14/ezeket-vedd-figyelembe-ha-nem-akarsz-a-hamis-allashirdetesek-aldozata-lenni

https://szekszardallas.hu/utmutato-allaskeresoknek/464/kamu-allashirdetesek-melyekkel-a-szekszardiaknak-is-vigyazniuk-kell

 

Meddig jelentkezzünk az álláshirdetésre?

Vannak határidős hirdetések és olyanok is, melyek akár hetek, hónapok után is elérhetők a budapesti álláskeresőknek. Próbáljunk meg azonban minél előbb jelentkezni, ugyanis könnyen lehet, hogy már a megadott időpont előtt megtalálják a megfelelő jelöltet a pozícióra – a legjobb esetben pedig ezek mi magunk leszünk.

Szánjunk időt az önéletrajz és motivációs levél elkészítésére, illetve ügyeljünk a megfelelő szakmai portfólió és online jelenlét (például LinkedIn: https://www.linkedin.com/) kialakítására. Jó ötlet lehet, ha a jelentkezés beküldése előtt még alszunk rá egyet és másnap reggel újra átolvassuk a szöveget, így könnyebben kiszűrhetjük a hibákat.

 

BudapestAllas.hu / P.P.